Caparol
Włącz ciepłą elewację!
Wyłącz wysokie rachunki za ogrzewanie i klimatyzację!
W Polsce nadal wiele domów pozostaje nieocieplonych lub posiada niewystarczające ocieplenie. Takie budynki są narażone na szybkie wychładzanie, a ich zapotrzebowanie na energię cieplną jest znacznie wyższe niż w przypadku tych, które zostały właściwie ocieplone. Skutkuje to wysokimi rachunkami za ogrzewanie oraz większą emisją CO2 do atmosfery. Rozwiązaniem tego problemu jest termomodernizacja budynków. Dzięki programowi “Czyste Powietrze” wprowadzonemu przez rząd, coraz więcej właścicieli domów zastanawia się nad przeprowadzeniem takiej modernizacji.
Nie pozwól aby ciepło uciekało z nieocieplonego budynku!
Termomodernizacja ma ogromne korzyści, nie tylko ze względu na możliwość uzyskania dofinansowania. Poprawnie ocieplony dom to znaczne oszczędności, ponieważ nie traci się ciepła, a urządzenia grzewcze mogą pracować z mniejszą mocą. Dodatkowo, dzięki termomodernizacji, budynek jest lepiej chroniony od warunków zewnętrznych. Budynek, który nie jest odpowiednio zabezpieczony warstwami izolacji termicznej i tynkiem, jest narażony na przemarzanie i zawilgocenie ścian.
Jak wygląda ucieczka ciepła w kamerze termowizyjnej?
Systemy ociepleń Caparol gwarantują maksymalną oszczędność energii, co prowadzi do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania. Na załączonych zdjęciach wyraźnie widać, jak duże są straty ciepła w przypadku nieocieplonej elewacji (widoczne kolory czerwony i żółty), a jak minimalne są one w przypadku elewacji z ociepleniem (niewielka ilość czerwonego i żółtego).
Ważne, aby prace termomodernizacyjne były wykonywane w odpowiedniej kolejności. W przeciwnym razie koszty mogą być zawyżone. Na przykład, jeśli najpierw wymieni się urządzenie grzewcze, jego moc zostanie dostosowana do potrzeb energetycznych domu, który nie jest efektywnie ocieplony.
Myślenie systemowe jako klucz do efektywnej termomodernizacji
W kontekście termomodernizacji istnieje kilka kluczowych aspektów, które warto uwzględnić. Przede wszystkim, prace modernizacyjne powinny być wykonywane w odpowiedniej kolejności, aby uniknąć zawyżonych kosztów. Przykładowo, jeśli najpierw zostanie wymienione urządzenie grzewcze, jego moc będzie dostosowana do potrzeb energetycznych domu, który nie jest efektywnie ocieplony. Gdy już zostanie zamontowany system ocieplenia, piec lub kocioł może zużywać więcej energii niż jest to konieczne.
Elementy systemów ociepleń
Warto zrozumieć, że jakość systemów ociepleń zależy od trzech kluczowych czynników:
- Termoizolacyjność
- Trwałość
- Atrakcyjny wygląd elewacji
Termoizolacyjność
Wybór odpowiednich materiałów termoizolacyjnych, takich jak wełna mineralna lub styropian, ma ogromne znaczenie. Te materiały powinny zachować swoje właściwości przez wiele lat.
Trwałość
Systemy ociepleń składają się z wielu komponentów, takich jak kleje, mocowania mechaniczne, masy szpachlowe, tynki elewacyjne i farby. Współdziałanie tych elementów oraz ich trwałość są kluczowe dla efektywnej termomodernizacji.
Wygląd
Oczywiście, nie można zapominać o estetyce. Systemy ociepleń powinny nie tylko spełniać swoje funkcje, ale także dobrze wyglądać.
Niezawodność
System ocieplenia działa efektywnie tylko wtedy, gdy wszystkie jego komponenty współpracują ze sobą. Dlatego ważne jest, aby system był przetestowany i zatwierdzony przez akredytowany instytut badawczy.
Gotowe systemy ociepleń Caparol
Zwróć uwagę na gotowe systemy ociepleń Caparol, takie jak:
- Capatect Carbon
- Capatect Longlife
- Capatect Classic
- Capatect Standard
Te systemy wykorzystują unikalne produkty, w tym włókna węglowe. Dzięki nim ocieplenie domu jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Są również energooszczędne i oferują ciekawe możliwości aranżacyjne, dzięki czemu mieszka się komfortowo a wartość budynku rośnie. Dobierz odpowiedni system dla siebie!
Porozmawiajmy
Firma CBG Głowno działa na rynku już od 2004 roku. Odpowiadając na potrzeby klientów wdrażamy najnowsze techniki oraz materiały z zakresu dociepleń, pokryć dachowych, wykańczania wnętrz i wielu innych.